Alexander Stepanov: patinator talentat și o fată frumoasă

Astăzi, rus patinajul artistic a fost o anumită criză de cupluri de dans. În această situație, avem o șansă de a se dovedi tinerilor băieți, nu atât de mult timp în urmă a terminat performanțele lor în juniori. Printre ei - tinerii elevi de carne de porc și de Beetle. Frumoasa jumătate a duo promițătoare Alexander Stepanov, skater, a cărui biografie în sportul profesionist este doar începutul.

Startul căii

În figura mame patinaj aduc fiicele lor într-o vârstă foarte frageda. Am fost nici o excepție și Alexander Stepanov, care a intrat în sportul de la vârsta de 4 ani. Ea a fost născut în Sankt Petersburg în 1995. Inițial, fata a fost angajat în grupul odinochnits. Cu toate acestea, la un moment dat a venit criza de creștere. Pornind de la unsprezece ani, ea nu a putut efectua salturi, cu caracter obligatoriu vârsta ei. Alexander Stepanov în mod constant care se încadrează pe gheață și a devenit GAL-ul dramatic în spatele colegii.

Cu toate acestea, diferea o coregrafie bună, a fost foarte artistic. Mulți experți sfătuit-o să meargă la balet sau dans pe gheață, și ea a prezis un mare viitor în aceste discipline.

Acesta a fost în acest moment, nu a existat probleme în familia de campion olimpic Bukin. Fiul său Ivan a pierdut partenerul său, Elena Ilyina, care a mers la Nikita Katsalapovu. ROM-ul cu performanțele înregistrate Alexandra a venit la consiliul de familie, iar mama lui Ivan a placut destul de fata, din plastic. În 2008, băieții au pus împreună, și a obține un frumos cuplu armonios. antrenorul celor doi a fost carne de porc și Beetle, sub conducerea pe care acestea sunt încă de lucru.

Junior Performanțele

Primul turneu al noului cuplu au devenit mici concursuri în Samara pentru skateri novice „La Cumparsita“. Ei au câștigat cu o marjă largă de competiție pentru prima dată și a atras atenția.

Primele rezultate semnificative în competițiile de juniori au fost în 2012. Alexandra Stepanova și Ivan Bukin a apărut imediat pe podium, câștigând argintul finală. Un an mai târziu, ei au făcut progrese semnificative și au devenit campioni mondiali.

Ele sunt, de asemenea, implicate în mod constant în etapele de Grand Prix. De trei ori Alexandra Stepanova, împreună cu partenerul a ajuns la turneul final al sezonului. Victoria a fost realizat la 2012 concursul de la Soci.

De la prima apariție a unei perechi de gheață Alexandra Stepanova și Ivan Bukin au apărut mulți fani în rețelele sociale. Băieți numit unul dintre cele mai spectaculoase patinatorii și frumoase. Cu toate acestea, în conformitate cu Irina Zhuk antrenor, Alexander nu numai fată luminos, dar, de asemenea, foarte energic și patinator artistic.

Începe o mare carieră

În 2013, patinatorii încercați treptat mâna lor la competițiile pentru adulți. În acest sezon, prima dată au fost în etapa de Grand Prix, dar nu prea de succes. Cu toate acestea, copiii au avut sansa de a se dovedi și a trimis să-și apere onoarea țării la Universiada 2013.

Jocurile Mondiale Student sunt un fel de etapă de tranziție de la concurență juniori la turneul de adult. Alexander Stepanov, skater, este doar începutul pentru a efectua la un nivel ridicat, foarte îngrijorat, care a fost reflectat în prima parte a duet. Cu toate acestea, în dans liber baieti călărea un inspirat și a devenit al treilea, luând locul final al cincilea. Imediat după Universiada pereche Stepanova și Bukin a participat pentru prima dată în campionatul Rusiei pentru adulți. concurenți mai experimentați skated programul lor este mai stabil, iar recentele juniori au fost la mijlocul mesei. Apoi, sportivii au trebuit să ia o pauză în spectacole din cauza bolii Bukin, iar Alexander Stepanov a fost forțat să antreneze singur.

Prima recompensă mare

Primul premiu important a venit la patinatorii după Jocurile Olimpice de la Soci. Înainte de aceasta tot anul, au analizat cauzele eșecurilor, tehnica rectificata, încercând diferite variante de melodii pentru programele sale arbitrare. Rezultatul a fost o pereche de progres vizibil.

2014/2015 sezon au început cu o victorie în turneul din Finlanda. Câteva săptămâni mai târziu Alexandra Stepanova și Ivan Bukin a asigurat un succes, câștigând o medalie de bronz la Grand Prix-ul din America.

Cu toate acestea, punctul slab al băieților este încă o performanță la domiciliu. La concursuri în patinatorii Moscova nu au făcut față cu stresul și responsabilitățile și patinat sub capacitățile lor.

Cu toate acestea, au fost efectuate strălucit la campionatul Rusiei și a câștigat dreptul de a participa la Campionatele Europene. La Campionatele Europene, și a fost produs de atribuire cea mai valoroasă pereche până în prezent. Setarea bests personale în fiecare dintre tipurile de programe, Alexandra Stepanova și Ivan Bukin a luat medaliile de bronz ale turneului.

campanii recente

Aceasta a fost urmată de spectacole la două campionate mondiale, o încercare la Campionatele Europene, dar treptat progresează patinatorii cu toate acestea, nu au fost în stare să se apropie de închiderea de dans liderii de gheață și s-au găsit departe de a câștiga.

În actualul sezon Alexandra Stepanova și Ivan Bukin imbunatatit realizarea lor in campionatul Rusiei, devenind al doilea, și din nou a câștigat un bilet la campionatul continental. Într-o luptă amară au avut loc cinci.

au intrat în top zece la Campionatul Mondial din Finlanda.

Alexander Stepanov, fotografii skater care străfulgeră în clasamentul celor mai frumoase sportivi de sex feminin progresând în fiecare an. Bright, blondă cu picioare arătos, este foarte organic și arată frumos pe gheață, consolidarea în continuare impresia de performanță a perechii ruse de dansatori.