Vodyanov Ivan - un culturist de succes Rusia

Vodyanov Ivan a început să participe activ la competițiile Cupei Rusiei în 2002. El a jucat în turneu și s-ar putea lua mândria de primul loc în aer liber categoria „juniori“ la nominalizarea „culturism“.

După aceea, în 2003, apa Ivan au concurat în două turnee: primul - Cupa Moscova, în care a reușit să aibă loc șapte în categoria bărbați și 87, 5 kg. Nominalizarea desigur, culturism. Al doilea - Cupa regiunii Moscova. Aici el a fost capabil să câștige locul al cincilea în culturism bărbați în categoria de greutate de până la optzeci și șapte kilograme.

Dezvoltarea carierei

În 2010, Ivan Vodyanov a câștigat șase turnee:

• regiune Cupa Lipetsk. Vodyanov a câștigat grup de bărbați de culturism în categoria de până la 90 kg.
  • Campionatul Moscova culturism. Sportivul a câștigat grup de bărbați în categoria de greutate de până la 90 kg.
  • Cupa regiunea Moscova. Vodyanov a câștigat bărbați de grup, greutate - de până la 90 kg.
  • Cupa Volga FD. Ivan a ajuns la victorie în categoria de greutate de până la 90 de kilograme.
  • regiunea Ryazan culturism Cupa. El a câștigat categoria de peste 85 kg.
  • Regiunea

• Cupa Samara. Am câștigat în categoria de până la 90 kg.

Acum, cunoscut de mulți Vodyanov Ivan, culturism - acesta este un domeniu în care el a fost capabil să realizeze un succes considerabil. Primele locuri într-o varietate de turnee și competiții confirmă elocvent starea sportivului. Cu toate acestea, un record de Ivan nu are numai victorii strălucite. Cupa Moscovei a câștigat locul al nouălea în categoria de greutate de până la 85 de kilograme în „culturism“. Și în regiunea Briansk, el a fost în măsură să ia o a treia poziție de campionat. Sportivul se confruntă cu o concurență decentă, dar, cu toate acestea, a reușit să depășească multe dintre concurenți.

Progrese suplimentare

În 2011 el a luat parte la lupta pentru regiunea Kaliningrad a apei Ivan Cupa. Culturism - sportul lui favorit. Vodyanov a câștigat în categoria de nouăzeci de kilograme. Regiunea Cupa Lipetsk - a avut loc mai întâi în categoria de greutate de nouăzeci de kilograme. El a participat la campionatul Rybinsk. Învins în culturism, categoria de greutate - mai mult de optzeci și cinci de kilograme.

Vodyanov Ivan a treia poziție la Cupa Moscova, în categoria 90 kg ca culturisti. În timpul carierei sale campion destul de mare a luat parte la Cupa Rusiei, Ryazan și regiunea Ryazan. A jucat în competițiile Volgograd și a fost acordat într-o varietate de alte persoane. De fiecare dată când a fost implicat într-o competiție severă, dar dorința disperată de a câștiga nu este permis Ivan să arunce în sus. De fiecare dată când un culturist atinge tot mai mare succes, câștigând titlul și autoritatea. Astăzi, el nu mai este un novice și el dă sfaturi cu privire la pregătire. Dar nu caută secrete sau metode speciale de preparare Vodianova. După cum a declarat sportivul: „Cheia succesului - este de a lucra cu dedicare deplină!“

Primele clase

Ivan Vodyanov, de formare care a început cu un boom acasă câțiva ani cu incapatanare sa dus la scopul său. Ca o referință la momentul în care a ales un Jean-Claude Van Damme. Strâns face arte marțiale atlet știa destul de capabil pentru a obține același construi, ca un star de cinema.

În douăzeci de ani, prima dată, Ivan a început să participe la „balansoar“. Numiți-o ocupații profesionale a fost destul de dificil, și în curând culturist a plecat în căutarea unui nou refugiu. Curând, tânărul atlet a fost suficient de norocos pentru a ajunge intr-un club serios, care a fost vizitat de personalități precum Serghei Shelestov și membri ai grupului „Alfa“. Curând culturist promițătoare a spus unul dintre trainerii și invitat să se angajeze împreună. Deci, pentru Ivan a început această formare, și numai opt luni mai târziu, el a vorbit la un eveniment WWF.

Parametri fizici

25 decembrie 1980 sa născut Ivan Vodyanov. Înălțimea, greutatea și forma fizică a sportivului de azi a ajuns la performanțe impresionante. Ponderea ei în competiție nu depășește o sută de kilograme. Între anotimpuri poate fi de până la 105. Sportivul este întotdeauna în mare formă, pentru că el nu se oprește formarea sa. Inaltime culturist atinge 170 de centimetri.

Vodyanov regim alimentar special nu aderă la, consuma alimente convenționale. În vremuri de creștere în greutate și nu contează calorii. Secretul principal al unui atlet - în formarea persistentă, vizite regulate la sala de sport și un stil de viață sănătos.