Fotbalistul Maxim Grigoriev: biografie și fotbal de carieră

Maxim Grigoriev - fotbalist rus, care joacă poziția de mijlocas lateral (și, uneori, ca înainte Wing) la „Orenburg“ și echipa națională a Rusiei. De-a lungul carierei sale, el a reușit să joace pentru „Spartacus“, „Locomotiva“ și „creștere“. Din realizările sale sportive sunt medalia de argint în campionatul Rusiei în 2009 (ca parte a Moscovei „Spartak“) și bronz în 2014.

Maxim S. Grigoriev: biografie și fotbal carieră

Născut 06 iulie 1990 în Lipetsk, URSS (Rusia). De la vârsta de șase ani a început să joace fotbal. Cariera profesională a început în echipa de tineret Lipetsk „Metallurg“, și după un timp a continuat în „Spartacus“.

Din noiembrie 2008, el a inceput sa cante la baza „roșu-alb“. Meciul de debut a fost împotriva „Dinamo Zagreb“ (1-0 în favoarea „Spartacus“), în faza grupelor a Cupei UEFA, în cazul în care Maxim Grigoriev a venit de pe bancă în minutul 78 în loc de Alexander Pavlenko.

În martie 2009, el a făcut debutul în campionatul de fotbal din Rusia, înlocuit în minutul 68, Nikita Bazhenov într-un meci împotriva Krasnodar „Kuban“ (victorie a „Spartacus“, 0-1).

Du-te la închirierea MITOS și "creștere economică"

În septembrie 2011, el a mutat în Mitos Novocerkassk, în cazul în care, după câteva săptămâni, a fost imediat împrumutat la clubul „Rostov“ pentru a îmbunătăți practica de potrivire și de calificare.

În ajunul meciului, „Lokomotiv-Rostov“, care urma să aibă loc pe 02 aprilie fotbal Maxim Grigoriev a fost Rostov Club Jucătorii adăugate la echipa de la ultimul minut (acest incident a fost rezonanță în comunitatea de fotbal, ca și regulamentele între club și clubul-proprietar-chiriaș a fost spart). În același meci a debutat pentru „galben-albastru“. Mijlocaș Timothy Kalachev înlocuit în minutul 75. Din primele minute ale aspectului său pe teren Maxim a început imediat să atace poarta greșită. schimbare de coaching-ul a fost prezis bine - Grigoriev a accelerat ritmul de Rostovites de joc și a creat mai multe momente periculoase pentru o plasă gol. Deja la 83 minute Maxim a marcat gol marcat, care a fost debutul (el a fost votat cel mai bun jucător al meciului). Maxim Grigoriev a salvat echipa sa de la înfrângere, care se încheie meciul cu o remiză 1-1.

Progresele în capitalul "Locomotiva"

Datorită jocului fenomenal și, uneori eroică a tânărului zvon mijlocașul. În ianuarie 2012, clubul Moscova „Lokomotiv“ Un serviciu de transfer a făcut o propunere cu privire la Grigorieva. Valoarea acordului nu a fost menționat, dar a fost cunoscut faptul că Maxim a semnat un contract de 5 ani. Scopul de debut pentru „calea ferată“, a avut loc la 22 septembrie la poarta „Terek Grozny“ (scor total 3-0). Pentru „Locomotiva“ Maxim Grigoriev a avut loc 38 meciuri oficiale și a marcat 2 goluri.

Înapoi la "creștere"

În luna august a anului 2014 a fost din nou împrumutat la clubul de fotbal „Rostov“, în cazul în care fotbalistul a petrecut tot sezonul 2014-2015 ani., A jucat 22 de meciuri și a marcat 5 goluri. Demonstrand un joc de calitate, conducerea „í“ a decis să cumpere înapoi jucător în „Locomotiva“. La începutul sezonului 2015/2016 GG. Grigoryev a acționat deja ca mijlocas, „Rostov“, ca un jucător plin. Dupa ce a petrecut 6 meciuri oficiale, fotbalistul a primit un prejudiciu grav din cauza care a fost eliminat pentru restul sezonului. După ce a pierdut forma jocul precedent și practica, Grigoryev a pierdut locul său în baza. Din cauza situației actuale, „A“ conducerea a decis să dea clubul de fotbal pentru inchiriat „Orenburg“.

Maxim Grigoriev "Orenburg"

Începând cu 2017 fotbalul a început să acționeze în „Orenburg“. rapid de adaptare la noua echipa, Grigoryev a primit un loc la baza. De multe ori a acționat ca un atacant de flancare. Datorită faptului că mijlocașul nu a recuperat de la un prejudiciu său deplin, el a jucat doar 10 meciuri oficiale, care a dat 4 pase decisive.

Efectuarea echipei naționale

În 2012, fotbal Maxim Grigoriev a fost convocat la echipa națională, unde a debutat la 14 noiembrie într-un amical împotriva Statelor Unite ale Americii (scorul total 2: 2), care a înlocuit vătămată Fedor Smolova în minutul 11. Următorul meci a avut loc 25 martie 2013 împotriva Braziliei (meci amical). Maxim Grigoriev a avut un meci complet pentru echipa rusă, și chiar a creat câteva momente periculoase. Meciul sa terminat la egalitate cu scorul de 1: 1. În luna noiembrie a aceluiași an a venit de pe bancă împotriva echipei naționale Coreea de Sud (Rusia a câștigat 2: 1). Ultimul meciului pentru echipa națională la 09 octombrie 2014 împotriva Suediei (1: 1).