Mikhail Youzhny: viata, cariera, fotografii

Mikhail Youzhny Mihailovici - jucatoare de tenis din Rusia, câștigător de două ori a Cupei Davis. Experții spun sportive jucatorul are un rever unic, care este un mod original executat doar o singură mână dreaptă. M. Sud - un jucator foarte emoțional. Într-una din lupte împotriva spectatorilor Nicolas Almagro ar putea vedea cum rușii din furie a rupt racheta pe cap, care, cu toate acestea, la ajutat să schimbe cursul reuniunii.

Primii ani

Cu greu un pic Misa avea sase ani, el a luat racheta și nu a vrut să-l elibereze. De la o vârstă fragedă și până în prezent, Michael a antrenat una și aceeași persoană - Boris Sobkin.

Sud a evoluat destul succes la turneele de juniori. În 1999 a ajuns chiar și în finala de la Australian Open. Dar, în confruntarea finală a fost învinsă de Dane Kristian Pless. Prin perseverenta si munca grea, jucătorul de tenis rus a intrat in primele 20 de juniori si a inceput sa cante la un nivel profesional. În toamna anului 1999, Mikhail Youzhny a câștigat primele finala la turnee mai mici, iar la Kremlin Cup el reușește să intre în tabloul principal.

Ruși, la fel ca firimiturile, pentru a îmbunătăți abilitățile lor. În primul rând el câștigă lupte pentru pretendenți, și apoi - și la turnee majore. Tenismanul Mikhail Yuzhny a devenit o adevarata descoperire a Cupei Davis în 2000, și de ceva timp mai târziu, fără a pierde nici un singur set, el a ajuns în finala turneului ATP de la Cherbourg, în cazul în care, din păcate, fără o șansă de pierdut la Julien Butte.

Dezvoltarea carierei

La începutul anilor 2000, M. Sud a efectuat în mod constant la o serie de turnee de Grand Slam, care trece prin două sau trei runde în tabloul principal. jucător de tenis rus a urcat pe o nouă etapă pentru el însuși și-a făcut debutul în Masters Series, câștigând mai mulți competitori puternici în turneul de la Monte Carlo.

Sankt-Petersburg Cupa a fost un alt turneu, din care finala a lovit Mikhail Youzhny. Tenis - un anumit grad de joc noroc, pentru că a fost din nou showdown pierdut. În acest moment - francezul Sebastien Grosjean. În mod ironic, încă o dată a reușit să reabiliteze Michael Davis Cup, în cazul în care sportivul înlocuit cu succes o legenda de tenis rus Evgheni Kafelnikov.

Un succes pentru Sud a fost, de asemenea, sezonul 2003. Apoi, Michael, pentru prima dată clasat printre cei mai buni cincizeci de jucători din lume, și apoi a continuat să urce în clasamentul. Din 2003, anul rușii au legat o alta cariera fapt interesant - el pentru primele spectacole de timp, la nivel profesional, ia parte la toate principalele runde de Grand Slam și Masters Series. Deosebit de bine dezvoltat pentru interpretarea sa cu privire la instanțele din Australia, unde a bătut unul dintre liderii recunoscuți în tenis - ceh Jiri Novak. În turnee, sub statutul de Sud, și toate trei au ajuns la semi-finale înainte de Jocurile Olimpice care vor permite jucătorilor să urce în top 20 ATP. 2005 a marcat prima victorie pentru Sud în dublu - împreună cu un Belarus Maxim Mirny a devenit un triumf al Cupei Kremlinului.

La ​​vârf de

Perioada de succes pentru cariera Mikhail Youzhny au fost 2006-2007. În acest timp el a reușit să ajungă în sferturile de finală ale turneului de la US Open, bate cu al doilea clasat Rafael Nadal. Deosebit de bun pentru ruși a luat forma de afaceri în camere duble. În tandem cu ceh Leos Friedl de Sud privind instanțele din SUA a învins favorita turneului - fratii Bryan, și apoi a dat drumul la un viitor pereche câștigător. Grand Slam victorii Mikhail incredibil de nouă victorii și Masters Series ajunge la sferturile de finala de la Paris.

Sezonul 2008 a avut loc la același nivel. atlet rus a câștigat mai multe victorii majore în turnee mai mici. În competiția de dublu din nou, am urmărit progresul. În cursul Australian Open a bătut perechea Davydenko - Nadal, iar Youzhny Mikhail la sfârșitul sezonului clasat pe locul cel mai mare pentru el însuși în locul opt în clasamentul mondial bărbați.

înregistrări noi

Succes pentru jucător de tenis din Rusia a fost, de asemenea, în 2010. La turneele Grand Slam, el a reușit să câștige douăsprezece victorii, iar pe instanțele americane US Open pentru a doua oară în cariera sa ajuns la meciul semifinală. Punctul culminant al sezonului pentru Sud a fost victoria asupra al doilea clasat Novak Djokovic în turneul de la Rotterdam. Conform rezultatelor, Michael recâștigat locul în primii 30 de jucători de tenis ai planetei.

Recesiunea și sfârșitul unei cariere

La vârsta de treizeci de ani atlet rus a făcut, părea imposibil, câștigând un număr de victorii importante și restaurarea locul său în top zece clasament. Cu toate acestea, acest succes a fost local și, din păcate, ultima. A câștigat împotriva spaniolul David Ferrer, în finala Valencia, Mikhail Youzhny a încetinit brusc. În ajunul fiecărei următorului turneu cu participarea lui a trebuit să admită lipsa dorinței pură de a juca tenis la un nivel ridicat. succese locale pe termen scurt au fost urmate de serie din ce în ce prelungite de înfrângeri. Și în 2015 rușii nu au inclus chiar și în top 100 clasamentul mondial. După sfârșitul sezonului, Michael a decis să pună capăt carierei.

Echipa Rusiei

M. de debut pentru echipa națională de Sud a avut loc la vârsta de 17 ani. In urmatorii 15 sezoane jucatoare de tenis nu a pierdut un singur turneu cu participarea rușilor. Tot pentru echipa națională, Mikhail a petrecut 38 de lupte (inclusiv duble), a marcat 21 de victorii.