Eveniment neobișnuit

Lumea a avut loc mai multe concursuri, care nu se încadrează în normele acceptate.

Competitii fluier constructori vysotnikov

Chiar și în spectacol publicitate modul în care constructorii lucrează pe schele, fluierând care trece de fete. Unii dintre ei obține fluier foarte artistic. fluierând Competiția a avut loc în 2009 la Sydney.

aparate de încălzire umflare nas

Scopul acestui concurs - pentru a umfla o sticlă de apă caldă până când a explodat. Cald este foarte dificil să trișeze, și, cu toate acestea, există oameni care sunt capabili să arunce în aer o sticla cu apa fierbinte, pentru a sufla nasul ei ....

De exemplu, în Georgia, la Tbilisi, a avut loc un concurs, câștigat de băiat în vârstă de 18 ani. El a fost capabil de a umfla și izbucni trei încălzitoare, prima - pentru 23, al doilea - pentru 16, o treime - 13 secunde. Cea mai recentă realizare și o înregistrare care nu este rupt până acum. Recordul anterior a fost stabilit în Statele Unite în 2006 - apoi sticla cu apa calda a fost umflat și a izbucnit în 52 de secunde.

Competitii fără loc de muncă

Șomerii încearcă cumva să se distreze, și să ajungă la unele succese semnificative. De exemplu, la New York, la 31 martie 2009 a trecut concursul, numit „Jocurile Olimpice pentru șomeri“, „telefonul mobil Rugby“, „Ești concediat!“ sau „Desenează șeful tău.“

Marathon tocuri înalte

Acest maraton are loc în mai multe orașe, cum ar fi Sydney, Paris, Moscova, Amsterdam. La Milano, într-o cursă au participat 300 de femei, câștigătorul a fost acordat un premiu - sandale deschise de la Manolo Blahnik. Condițiile de participare la o destul de greu - tocuri trebuie să fie de cel puțin 7 cm înălțime și 1, 5 cm lățime.

Picior armwrestling

Acest sport a fost inventat in Marea Britanie in 1976. Acum, aceste concursuri sunt organizate în fiecare an și în 1997, organizatorii acestui sport chiar sa oferit să-l includă în Jocurile Olimpice, dar până ce se întâmplă.

Aruncat possums mort

Concursul are loc în Noua Zeelandă ... printre elevi.

reprezentanți ai indignat Greenpeace a făcut apel la Societatea pentru Protecția Animalelor după publicarea unui reportaj foto ilustrat de scenă.

Reprezentantul organizației Danny Oger, a condamnat ideea de competiție și concurs numit imoral, menționând că, în ultimele zile în Societatea pentru Protecția Animalelor a primit trei plângeri. Este demn de remarcat faptul că conducerea școlii din Manawatu-Wanganui nu încalcă legile țării, în possums adăugire, care sunt protejate în Australia, în Noua Zeelandă sunt considerate dăunători. Cu toate acestea Oger încrezător că, în ciuda faptului că animalele amenință ecosistemul local, este imposibil de a organiza astfel de competiții.

„În cazul în care elevii să înțeleagă că este posibil să se arunce possums morți, în curând ei pot începe să arunce animale de companie. De exemplu, pisicile“, - spune Auger.

mananca hot dog

În fiecare an, în New York, 04 iulie, Ziua Independenței, viteza de campionat a avut loc consumul de hot dog. Deja ori chotverty a câștigat american Joey Chestnut. În alocat recordul de 10 minute am mâncat 54 de role cu cârnați. Un record mondial absolut în această competiție îi aparține, de asemenea. În 2009, Chestnut a fost capabil să mănânce 68 de hot dog în 10 minute.

Principalul rival al lui Chestnut, câștigătorul de șase ori a campionatului japonez de Takeru Kobayashi, ultima dată când nu a luat parte la concurs - el nu a semnat un contract cu organizarea Major League Eating (MLE). Ca urmare, japonezii nu au reușit să obțină permisiunea de a participa la concurs. Dupa ce a mancat un concurs de hot dog sa încheiat, Kobayashi, care a fost în audiență, a urcat pe scenă și a încercat să perturbe celebrarea în onoarea câștigătorului. Ca urmare, poliția a trebuit să întârzie japonez furios. În acest caz, publicul a fost rugat să dea drumul de Kobayashi. În cazul în care fostul campion fiind dus în cătușe, mulțimea a început să scandeze „Să-l mănânce!“.

Numele lui Charlie Chaplin

În județul limba engleză Kent găzduiește anual campionatul mondial pe un quiche aruncat. În 2010, anul în care turneul a luat douăsprezece echipe participante din întreaga lume.

Sensul concursului este de a înscrie cât mai multe puncte prin aruncarea plăcinte la adversarii de la o distanță de aproximativ doi metri. Numărul maxim de puncte - șase - puteți obține în cazul în care o aruncătură de plăcintă în fața adversarului. În acest caz, de coacere este permis să arunce doar mâna stângă.

În 2010, victoria la concursuri pe o aruncare plăcinte a câștigat reprezentanții Marii Britanii.

Campionatul pe o aruncare plăcinte efectuate în Marea Britanie din 1967. Inițial, concursul a permis să participe numai bărbați, dar mai târziu în normele au fost modificate, iar echipa a început să recruteze și femei. În 1987, tradiția de a organiza un turneu este întrerupt, dar a reluat campionate în 2007.